Międzynarodowy Magazyn Hodowców Gołębi Pocztowych

Publikacja na stronie: poniedziałek, 14 stycznia 2019r.    Czytano: 587 razy

Piotr i Tomasz Czarnota z oddziału Wałbrzych

Ojciec Piotr i syn Tomasz tworzą zgrany duet lotowania gołębiami młodymi jak i dorosłymi. Myślę, że Piotr jest dumny z syna Tomka, którego gołębie pocztowe zafascynowały bez granic.

Jak inaczej można ująć pasję Tomka, który aby pogłębić wiedzę o tajnikach naszego sportu postanowił odwiedzić i brać lekcje od najlepszych hodowców zza granicy i z Polski. Wydaje mi się, że Tomek to hodowca, którego nasz sport zupełnie pochłonął. Jest mi niezmiernie przyjemnie, że mogłem odwiedzić i poznać osobiście takiego fanatyka gołębi. Ojciec Piotr i syn Tomek nawzajem się motywują. Tomasz jako młoda krew wprowadził wiele innowacji w hodowlę ojca. Postawił przed sobą cel poprawy poziomu lotowania i robił wszystko, aby go osiągnąć. Tomasz chce mieć taką hodowlę w Polsce jaką mają jego zagraniczni idole. Duże wrażenie wywarł na nim też Tadeusz Pałka, od którego wiele się nauczył.

Obraz

Gołębie rozpłodowe i ich pochodzenie

W pierwszej kolejności muszę wymienić naszą lotową samiczkę PL-0334-12-136, która zdobyła 1., 1., 3., 4.,6., 9., 21. Konkurs. Zdobyła konkursy między innymi z lotów: 2x 744 km oraz 4x 520 km. Okazała się super lotnikiem a także wspaniałym rozpłodowcem. Jej dzieci i wnuki zdobywają czołowe konkursy zarówno na młode jak i na stare. Jej rodzice wywodzili się z gołębi rasy Schellens od Ryszarda Jasny. A także gołębi rasy Stefaan Lambrechts, Leo Heremans , Gaby Vandenabeele, Gaston Van de Wouwer sprowadzone z Holandii od dra Henka de Weerd, po których młode każdego roku zdobywają pierwsze konkursy w lotach młodych jak i dorosłych. Również z gołębi od pana Tadeusza Pałki, wnuczki złotej pary ''1360'' i ''1184'', wychowaliśmy kilka czołowych gołębi. Krzyżówka oryginalnej samicy od pana Tadka z samcem 100% Leo Heremans wydała „Klaudynkę” - trzecią samicę okręgu Wałbrzych w kat. A (coeff. 2,90). Nie możemy również zapomnieć o oryginalnej samicy z hodowli Van Hove-Uytterhoeven, która w 2017 roku wydała 6. Asa Polski kategorii Młode Sport (coeff. 2,75).

Kontakt:
Piotr i Tomasz Czarnota
58-379 Czarny Bór
Ul. Polna 25 C
Tel. +48 533 557 517
e-mail: tomek94a@interia.pl

Autor: Tadeusz Nowak


Powrót:

Przeczytaj także

O nas

Miesięcznik “Złoty Gołąb” to odpowiednie źródło wiedzy dla hodowców, którzy są ciekawi sztuki lotowania i hodowania gołębi przez mistrzów.

Skontaktuj się

Logotyp