Międzynarodowy Magazyn Hodowców Gołębi Pocztowych

Publikacja na stronie: piątek, 28 czerwca 2019r.    Czytano: 1185 razy

Czy gołębie nas rozumieją?

W naszym społeczeństwie komunikacja ze zwierzęciem oparta na języku ciała jest czymś zupełnie normalnym. Ale co wtedy, gdy ta komunikacja wykracza poza język ciała? Gdy ktoś rozmawia ze swoimi gołębiami? Jeśli ktoś poruszaen temat w towarzystwie, zostaje wyśmiany, a przecież u prawdziwych miłośników zwierząt jest to możliwe.

[...] Co właściwie dzieje się na styku materii i ducha? Jeśli egzystuje telepatia – mówi Rupert Sheldrik – muszą istnieć pola morfogenetyczne, podobnie jak w przypadku ptaków z jednego stada połączonych ze sobą. Teorii pól morfogenetycznych nie udało się potwierdzić naukowo. W badaniach sceptycznie podchodzi się do rozmów z tym, co nieznane, w czasie których wychwytywane są wahania i zmiany nastrojów zwierzęcia. Nawet najbardziej renomowani naukowcy odrzucają tę tezę jako ezoteryczną bzdurę. Najnowsze ankiety pokazują, że 50% hodowców uważa, że łączą się ze swoimi gołębiami w sposób telepatyczny [...]

Mówi się, że u hodowców lotujących wyłącznie samiczki, sytuacja wygląda tak, że ich amazonki powietrza latają tylko dla nich, lecą tylko dla swojego hodowcy.

Już dwa lata temu omawiano ten emat na forum hodowców. Jeden z hodowców chciał wiedzieć, jak zmienić przygotowania samiczek, by znowu wracały do swojego partnera a nie do hodowcy. Doświadczony holenderski hodowca, specjalista od lotowania samiczek, Willem de Bruijn, wypowiedział się w następujący  sposób:  „Zawsze, gdy okazujesz swojej samiczce miłość, będzie wracać z lotu dla ciebie [...]

 

Cały artykuł dostępny # 6/2019


Powrót:

Przeczytaj także

O nas

Miesięcznik “Złoty Gołąb” to odpowiednie źródło wiedzy dla hodowców, którzy są ciekawi sztuki lotowania i hodowania gołębi przez mistrzów.

Skontaktuj się

Logotyp